Joninių šventė

Kai pražysta gražiausi pievose žiedai, dienelė tampa ilga, o naktelė – trumpa, žinome, jog sulaukėme šventės, kupinos paslapčių ir stebuklų. Birželio 24-oji, Joninės! Džiaugsmas ir gera nuotaika visą bendruomenę džiugino iš pat ryto. Pasveikinę Janiną, nepamiršome ir tradicijų: pasipuošėme augalų ir gėlių vainikais, plukdėme vainikus, bridome per vandenį, kuris yra gydomųjų galių simbolis. Šokinėjome per laužą, taip norėjome padėkoti saulei ir apsisaugoti nuo ligų. Sako, kuo daugiau žmonių peršoka per laužą, tuo stipresnė apsauga. Ieškojome pražydusio paparčio žiedo ir giliai tikime, jog jis išpildys radusiųjų visas svajones ir norus. Po aktyvių veiklų vaikučiams buvo nepaprastai smagu susirengti pikniką ir pasivaišinti vaisiais bei daržovėmis.

Sveikiname visus Jonus ir Janinas!

Linkime šią naktį rasti ir jums paparčio žiedą.