LOGOPEDO PASLAUGOS

Teikiama logopedinė pagalba yra trumpalaikė (Konsultuojamos auklėtojos ir tėvai, patariant kaip ugdyti vaikų kalbą įvairių veiklų metu bei vaikui veikiant savarankiškai. Teikiami parengiamieji pratimai ir užduotys darbui su tėvais namuose. ) ir nuolatinė (Diegiami, sustiprinami ar ugdomi vaikų kalbiniai įgūdžiai, padedama vaikui nugalėti sutrikusios kalbos baimę ir jos pasekmes). Logopedinės pagalbos turinį sudaro:

  1. Kalbos sutrikimų išaiškinimas;
  2. Kalbos sutrikimų sisteminimas;
  3. Visapusis kalbos tyrimas, esant sunkiems kalbos sutrikimams;
  4. Diferencijuotų kalbos trūkumų šalinimo metodų kūrimas;
  5. Savalaikės ir visavertės logopedinės pagalbos teikimas (tiesioginis darbas su vaikais, kurie patiria ugdymosi sunkumų dėl kalbos, kalbėjimo ar komunikacijos sutrikimų);
  6. Įstaigos bendruomenės supažindinimas su kalbos sutrikimais, jų profilaktika ir šalinimu;
  7. Rašymo ir skaitymo sutrikimų prevencija.

Teikiama logopedinė pagalba skiriama į dvi grupes:

Esminė pagalba, per kurią atliekamas vaiko poreikių įvertinimas (vaiko patiriamų ugdymosi sunkumų, dėl kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos sutrikimų, informuojami tėvai, kartu su jais numatomas ilgalaikės logopedinės pagalbos teikimas logopedinėje grupėje ar trumpalaikės pagalbos teikimas tik per logopedinius užsiėmimu), numatoma pratybų trukmė, pobūdis.

Papildoma pagalba, per kurią pagerinama vaiko kalbinė aplinka (auklėtojų ir tėvų konsultavimas dėl grupės aplinos pritaikymo, specialiųjų priemonių ir žaidimų pirkimo, programų ir rekomendacijų rengimo, bendravimo ir bendradarbiavimas su miesto pedagogine – psichologine tarnyba, kitų įstaigų logopedais).