ATMINTINĖ

– Vaikai į lopšelį–darželį „Rūta“ priimami vadovaujantis VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMU “DĖL VAIKŲ PRIĖMIMO Į VILNIAUS MIESTO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO PAKEITIMO” Nr. 1-235 – 2015-11-11

Daugiau informacijos apie vaikų priėmimą į ikimokyklinio ugdymo įstaigas…

– Draudžiama į darželį atvesti vaikus, turinčius užkrečiamųjų ligų požymių (karščiuoja, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, kosti, yra išskyrų iš nosies taip pat turinčių utėlių ar glindų). Po ligos vaikas gali būti priimtas tik su gydytojo pažyma F 094/a. Vaikui sunegalavus ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, jis izoliuojamas iki kol atvyks jo tėvai. Informuokite grupės auklėtoją apie lėtines ar alerginio pobūdžio savo vaiko ligas, dėl trumpalaikio negalavimo kurį pastebėjote iš ryto ar išeiginėmis dienomis.

– Draudžiama atnešti vaistus ar vitaminus, kitus medicininės paskirties produktus ir perduoti juos auklėtojai. Pedagogas neturi teisės gydyti Jūsų vaiko !!!!

– Vaikus atvesti iki 9.30 val. Jei vėluojate būtina pranešti auklėtojai. Taip pat informuokite grupės auklėtoją, jei vaikas susirgo tą pačią ligos dieną (jei tai nėra savaitgalis ar švenčių diena).

– Kasdien 2 kartus šviesiu paros metu Jūsų vaikai išvedami į lauką pasivaikščioti. Žiemos metu – esant ne žemesnei kaip -12˚C temperatūrai ir silpnam vėjo greičiui (iki 2 m/sek.) arba ne žemesnei kaip -8°C temperatūrai ir vidutiniam vėjo greičiui (nuo 2 iki 6 m/sek.). Todėl būtina vaikus atvesti į darželį aprengtus drabužiais, kurie atitinka oro sąlygas bei turėti atsarginių drabužių pasikeitimui (pirštines, viršutines kelnes ir kt.).

– Vaikai atėję iš lauko grupėje privalo persirengti ir dėvėti patogius drabužius, kuriuos vaikas pats geba apsirengti (atsižvelgiant į amžių) – be petnešų ar nugaroje sagstomų sagučių, platesne apykakle, medvilnines kelnes – geriausia su guma per juosmenį bei lengvą ir patogią avalynę, kurią nesudėtinga apsiauti pačiam vaikui, kuri nesmunka nuo kojyčių ir nespaudžia pirštukų. Vaikas privalo turėti sportinę bei miegui skirtą aprangą. Taip pat būtina turėti: šukas, vienkartines nosinaites, drabužėlių pasikeitimui.

– Į darželį draudžiama atsinešti ir palikti vaiko spintelėse maisto produktų – sūrelių, jogurtų, sulčių, sausainių, saldainių ir kt. taip pat – smulkių žaislų, piniginių monetų.

Į grupę vaiką atveskite pro artimiausias lauko duris. Koridoriais ir grupėje griežtai draudžiama vaikščioti su lauko batais. Priimant vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir vėliau kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos tėvai turi pateikti Vaiko sveikatos pažymėjimą: formą Nr. 027‑1/a.

– Mokestis už vaiko maitinimą ir ugdymo reikmių tenkinimą turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio 20 dienos už praėjusį mėnesį. Jei dėl nepateisinamų priežasčių laiku nesumokamas mokestis, įstaigos direktorius turi teisę pašalinti vaiką iš ugdymo įstaigos sąrašų, prieš tai raštu įspėjęs tėvus.

– Nepamirškite pasinaudoti mokesčių už vaiko maitinimą lengvatomis. Laiku pateikite reikiamus dokumentus bei prašymus dėl lengvatos taikymo pagal Vilniaus miesto savivaldybės 2010-03-31 sprendimo Nr. 1-1482 atitinkamą punktą. (rugsėjo ir sausio mėn). Nevėluokite pateikdami pažymas iš PPT.

Vaiko ugdymo(si) bei informaciniais klausimais kreipkitės į grupės auklėtojas arba įstaigos direktorę tėvų priėmimo valandomis: Pirmadienį nuo 9.00 iki 11.00 arba ketvirtadienį nuo 16.00 iki 18.00.

Ši atmintinė parengta vadovaujantis:

1. Lietuvos higienos norma HN 75:2010 „ikimokyklinio ugdymo mokykla: bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ (Valstybės žinios, 2010-04-30, Nr. 50-2454). PATVIRTINTA: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V‑313

2. Mokesčio už vaiko maitinimą Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas aprašu.

3. Įstaigos vidaus darbo tvarkos taisyklėmis.