Grupės „Seklytėlė“ vaikučių išvyka į pinigų muziejų

Grupės „Seklytėlė“ vaikai lankėsi Pinigų muziejuje. Edukacinėje pamokėlėje sužinojo, kas yra pinigai, iš kur jie atsirado ir kokie pinigai buvo senovėje. Įdomu buvo išgirsti, kad pirmieji pinigai buvo kriauklės, akmenys,  grūdai, galvijai. Ne mažiau įdomūs faktai, kodėl ir kur atsirado popieriniai pinigai, kad litas galėjo vadintis muštiniu. Vaikai susipažino su skaičiumi gugalu, dauguma vaikų, ypatingai berniukai suskaičiavo visus nulius. Pamatė pirmuosius lietuviškus pinigus – sidabrinius pagaliukus – sužinojo, kaip juos tikrino. Vaikai ne tik klausėsi  įdomių istorijų apie pinigus, bet ir patys galėjo nusikalti savo pinigėlį, pasisverti jį ir sužinoti, kokia būtų jo vertė, jei jis būtų pagamintas iš aukso. Pamatė Pasaulio Gineso rekordų knygoje įrašytą piramidę iš vieno lietuviško cento monetų. Studentai savo sumanymą vykdė kone penkerius metus, bet rezultatas stulbinantis – piramidės aukštis – 116 cm, ilgis ir plotis – daugiau kaip metras, lietuviškų 1 cento monetų prireikė net 1 mln. 935 centų.