Saulėtas oranžinis traukinys kviečia į saugią kelionę po žaliąjį gamtos pasaulį

Sveiki visi, kuriems rūpi gamta ir mūsų Žemės planeta! Kurie žino, kad tai ką mes duosime savo ugdytiniams šiandien, visa tai atsilieps ateities kartoms. Suprantame, kad šiuo metu mokytojams yra naujų iššūkių metas, pasaulinė pandemija sujaukė visus planus, tačiau visgi kviečiame kartu su mumis keliauti. Atsižvelgiant į situaciją dėl Koronaviruso kelionės yra uždraustos…bet  keliaujant saulėtu oranžiniu traukinuku po žaliąjį gamtos pasaulį mes esame saugūs !!!
   2020 metais saulėtas oranžinis traukinys saugiai rieda kviesdamas švietimo įstaigų bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į žaliąjį gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas, kartu tyrinėjant gamtą, patiriant joje atradimo džiaugsmą, siekiant gyventi švarioje ir jaukioje aplinkoje.
   Per ketverius metus sveikuolis oranžinis moliūgas įsigijo daug bičiulių, išaugintų Lietuvoje ir užsienyje, kurie yra labai naudingi ir sveiki augančiam  organizmui. Tai dekoratyviniai ir paprastieji moliūgai, vaisiai iš kurių buvo kuriami traukinukai, linksmukai, meninės kompozicijos. Daug vaistinių savybių ir pavadinimų vaikai sužinojo augindami žoleles ir vaistinius, egzotinius augalus. Vaikams tai puiki galimybė įgyti tiriamojo darbo įgūdžių tyrinėjant augalų sėklas, daiginant ir stebint daigų išaugimą, tolimesnį augalų augimą.
   Šiemet, tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinis – socialinis švietimo projektas ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė”, švęs 5-rių metų gimtadienį. O koks gi gimtadienis be draugų ir torto!!! Kviečiame į projekto veiklas įsijungti švietimo įstaigų bendruomenes ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą bei dalintis saulėto oranžinio traukinio keleivių inovatyviomis, aplinkai draugiškomis idėjomis.  Supažindinkite su daržo augalų – agurkų, burokų, morkų, pupų, žirnių, svogūnų, česnakų ir t.t sėklų įvairove, o pasėję ir užauginę stiprinkite savo imunitetą, valgant daug daržovių, kad jokie virusai nepultų. Kurkite projekto simboliui – moliūgui, iš išaugintų daržo augalų gimtadienio tortą, ir sugalvokite smagias pramogas.
   Norinčius prisijungti prie „Saulėto oranžinio traukinio kelionės“ projekto kviečiame užpildyti paraišką ir atsiųsti el. pašto adresu ruta.projektai@gmail.com iki birželio 30d.
   Lai saulėta šypsena šildo visus keliaudama  per  Lietuvą  ir už jos ribų !!! Sveikatos visiems ir stipraus imuniteto!!!

Oranžiškai nusiteikusios,  Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorė Violeta Ringevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Žiemienė ir mokytoja
Rita Stulpinienė

ORANŽINIO projekto nuostatai